سایبان غرفه نمایشگاهی
نوشته شده توسط : محمدرضا
سایبان غرفه
 

غرفه نمایشگاهی با سازه کششی

استفاده از سازه چادری به عنوان غرفه و سایبان در فضای باز در کشورهای عربی به دلیل شدت آفتاب بسیار متداول است. ظاهری مدرن و متفاوت، امکان اجرای فرم های متنوع ، قابلیت چاپ لوگو و رنگ بندی متفاوت چادر کششی کاربرد سازه کششی را بسیار متداول کرده است.

در مواقعی که از سازه های پارچه ای با هدف ایجاد سایبان غرفه نمایشگاهی استفاده شود، به دلیل حذف بار باد ، برف و باران، و همچنین سبکی پارچه های استفاده شده سازه های فلزی بسیار محدود خواهند شد و سازه کششی بسیار سبک و بدون پی اجرا خواهند شد. عدم نیاز به پی موجب می شود تا غرفه نمایشگاهی امکان نصب سریع داشته باشد و همچنین قابلیت جابجایی و نصب دوباره در نمایشگاه دیگر وجود داشته باشد. قابلیت اجرا در ابعاد کوچک تا بسیار بزرگ، نصب بسیار سریع و امکان جابجا کردن غرفه باعث شده استفاده از سازه چادری گزینه ای مناسب برای کارفرمایان و طراحان باشد.

استفاده از سازه های کششی نمایشگاه ها و فضاهای مسقف به دلیل فرم های متنوع و مدرن این سازه ها بسیار متداول هستند. امکان ایجاد فرم های پیچیده معماری، سرعت اجرای بالا، قابلیت نصب بسیار ساده و سبکی سازه نهایی باعث شده است که استفاده از این المان ها به عنوان غرفه نمایشگاهی مورد توجه کارفرمایان قرار بگیرد.

امکان نور پردازی و قابلیت جابجایی بالای سازه کششی از جمله مزیت هایی است که استفاده از این سازه ها را در استیج ها و نمایشگاه ها بسیار متداول کرده است. فرم های قابل استفاده در غرفه های فضای بسته و استیج ها به دلیل محدود شدن بارهای وارده به سازه بسیار متفاوت می باشد بطوری که قابلیت اجرای انواع فرم های پیچیده معماری از طریق سازه پارچه ای وجود خواهد داشت. فرم های استاندارد پیشنهادی برای دکوراسیون داخلی شامل فرم شید، فالکون و اینورس می باشد. اگرچه سایر فرم های سازه چادری نیز قابل طراحی و اجرا هستند.

 

http://www.sainats.com/wp-content/uploads/%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%87-%DA%86%D8%A7%D8%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D8%B2-1.jpg 

 

نورپردازی غرفه نمایشگاه

 

ترکیب نورپردازی مختلف در غرفه نمایشگاه

نورپردازی در غرفه های نمایشگاهی امری بسیار مهم در جلب توجه بازدیدکنندگان از نمایشگاه می باشد. امروزه به جای استفاده از سازه های چوبی در ساخت غرفه های نمایشگاهی که فرم پذیری بسیار کمی دارند و استفاده از رنگ و نور مستقیم بر روی آنها ، از فرم های متنواع سازه کششی و پارچه استفاده می گردد.  بدلیل قابلیت پخش نور در پارچه سازه چادری ، نورپردازی در پروژه های اجرا شده در زیبایی و جلب توجه آنها بسیار موثر می باشد. پارچه استفاده شده برای سازه غرفه نمایشگاهی قابلیت عبور نور از خود و انقال نور در سطح خود را داراست. این ویژگی باعث شده تا هر دو مدل نورپردازی از پشت Back lighting  و نورپردازی از جلو Front lighting بر روی آنها قابلیت اجرا را داشته باشند و محدودیتی از این نظر نداشته باشیم. با نورپردازی مستقیم ، قوس ها و بیرون زدگی های سازه بیشتر به چشم آمده و سازه عظیم و مستحکم به نظر می رسد.

سفید بودن رنگ پارچه این امکان را به طراحان غرفه می دهد تا بتوانند با استفاده از LED های با قابلیت تغییر رنگ بر روی پارچه سفید اقدام به نورپردازی نمایند و بسته به نیاز محیط و در جهت جلب توجه و یا زیبایی رنگ کلی غرفه را بتوانند در هر لحظه عوض کنند.

 

فرم خیمه

 

سایبان چادری نمایشگاه گاز قطر

فرم خیمه به علت جذب به مرکز و کشیدگی میانه آن و ارتفاع بلند در وسط از نظر بصری کمک بسیار زیادی به بزرگ نشان دادن فضا و کشش مراجعین به داخل مجموعه را دارد. عدم وجود ستون در میانه آن و کشش سازه با استفاده از کابل از طرفین فضای بیشتری را برای استفاده در زیر خیمه فراهم می نماید که در غرفه سازی مهم می باشد. فرم خیمه از دیرباز برای سایبان نمایشگاه مورد استفاده قرار می گرفته است و یکی از شناخته ترین فرم های سازه پارچه ای تحت عنوان خیمه سیرک می باشد.

علاوه بر فرم خیمه ، فرم شید نیز در سایبان نمایشگاهی استفاده می شود که یک نمونه بسیار زیبای آن در نمایشگاه صنعت گاز قطر استفاده شده است که هم لوگوی شرکت بر روی آن چاپ شده و هم نورپردازی بسیار زیبا و خیره کننده ای دارد.

:: برچسب‌ها: سایبان غرفه نمایشگاهی , سایبان , غرفه نمایشگاهی ,
:: بازدید از این مطلب : 560
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 8 شهريور 1395 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: